Turnieje pokerowe są organizowane niemal cały czas. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na jednym z najpopularniejszych tego typu serwisach znajdziemy tysiące turniejów organizowanych jednego dnia.

Oczywiście nie wszystkie są w zasięgu naszych możliwości – tu jest bardzo ważne jest nasze doświadczenie oraz umiejętności.

Zacznijmy jednak od początku. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z pokerem i nie tyle co chcemy już coś wygrać, ale zobaczyć jakimi prawami rządzi się turniej pokerowy to warto wybrać turnieje darmowe. Dzięki nim możemy zobaczyć jak gra w turnieju znacząco różni się od gier stolikowych.

Gramy tu wirtualnymi żetonami, które oczywiście musimy sukcesywnie pomnażać, by piąć się na samą górę klasyfikacji. Dzięki temu mamy większą możliwość wygrania jakichkolwiek pieniędzy – prawdziwych.

Choć nie jest to pewne, ponieważ możemy mieć najwięcej żetonów i stracić je równie szybko co je zyskaliśmy. Dlatego warto być cały czas uważnym i grać wtedy po prostu bardziej rozsądniej. Nie wszystkie miejsca są premiowane, dlatego warto na bieżąco sprawdzać klasyfikacje, by w najgorszym przypadku po prostu „wymęczyć” wygraną.

 

Do wyboru mamy również płatne turnieje, w których wygrane są automatycznie większe. W tym jednak przypadku przegrana na miejscu, które nie są premiowane jest oznaką straty włożonych pieniędzy. Ale w końcu po to gramy, aby wygrywać. Wielu ludzi zastanawia się czy warto grać w turnieje, gdyż zajmują one wiele czasu.

Faktem jest, że kiedy dobrze nam idzie to owy turniej trwa kilka dobrych godzin. Jednak grając dłużej, gramy o wyższe wygrane. Czas nie powinien nas zniechęcać do turniejów. Doświadczeni i zawodowi gracze tylko i wyłącznie grają w turnieje, ponieważ przynoszą one największe wygrane.

 

Oczywiście w nie wszystkich turniejach będziemy na premiowanych miejscach, ale grając w to dłużej możemy liczyć na wyjście na plusie. Gry stolikowe są równie długie, jednak w nich mamy możliwość zakończenia szybciej gry bez konsekwencji. W turniejach online pojawiają się za to przerwy. Jak widać gra w obydwu tych opcjach jest dosyć podobna.

Zostaw komentarz

*