Obstawianie meczów i wyników to temat rzeka. Ile znajdziemy typerów, tyle znajdziemy różnych opinii i strategii. Musimy wiedzieć, że obstawianie meczy to sport, a tu wszystko jest możliwe. Stąd pierwsza cenna wskazówka – czekaj do końca meczu, tu wszystko może się zdarzyć. To tyczy się głównie początkujących typerów, którzy po kilku minutach gry wycofują kupon ze stratą.

 

Poradnik bukmacherski – wskazówki i rady

Niezależnie od tego jaką dyscyplinę sportu obstawiamy czekajmy do końca. Nie raz się przekonamy, że było warto. I tak przykładowo stawiając na over bramkowy +2,5 do przerwy może nie być żadnego gola, a w ostatnich 10 minutach meczu wraz z doliczonym czasie te bramki mogą się pojawić.

Dlatego też doświadczeni typerzy lubią obstawiać mecze na żywo, ponieważ dzięki takim sytuacjom mogą zyskać na wyższych kursach.

 

Po drugie – zaprzyjaźnijmy się z matematyką. Ona w zakładach bukmacherskich nas nigdy nie ominie. Oczywiście są osoby, które nie zwracają na to uwagi i wygrywają. Ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Wcześnie czy później będą one musiały znów myśleć nad tym czy warto wpłacić kolejny raz depozyt. Odpowiednie kursy i dobieranie stawek jest tutaj ważne.

A skoro już mowa o kursach to warto przy nich również się zatrzymać. Nie zawsze do końca musimy ufać bukmacherom w tej sferze. Jeśli stawiamy w meczu na ilość goli np. +2,5 po kursie 1,40 to nie oznacza, że taki zakład nam na pewno wejdzie, a zakład na +2,5 gola o kursie 2,10 już nie.

 

Automatycznie wynika tu kolejna cenna wskazówka jaką jest szukanie value. Kursy kontra prawdopodobieństwo. Dlatego też tak zdradzieckie jest granie na niskie kursy. Nie zawsze opłaca się je grać, ponieważ po przeanalizowaniu statystyk i ostatniej formy drużyny czy zawodnika widzimy, że dany niski kurs jest bardzo ryzykowny. Wtedy warto po prostu odpuścić spotkanie. W końcu nie na nim kończy się typowanie.

 

Stąd wynika kolejna rada – rozwaga. Obstawianie wydarzeń sportowych wymaga od nas wielu cech charakteru. Wspomniana rozwaga, cierpliwość. Zakłady bukmacherskie to nie są szybkie i duże wygrane. Tutaj należy grać rozsądnie. Nie możemy absolutnie grać o cały wpłacony depozyt.

Stawiajmy 5-10% posiadanej gotówki, by szybko jej nie stracić w wypadku przegranego spotkania. Mądre zarządzanie bankrollem to wielka umiejętność, dzięki której możemy mówić o długofalowym zarabianiu na zakładach bukmacherskich.

 

Cenną wskazówką przy typowaniu jest z pewnością rada, by nie rezygnować po pierwszym przegranym meczu. Mając nawet doskonałą taktykę może przydarzyć się nam wpadka. Ale to nie powinien być powód do tego, by zupełnie ją zmieniać. Wręcz przeciwnie. Należy jej się cały czas trzymać i postępować zgodnie z wcześniej ustalonymi zasadami. Tylko takie zachowanie pozwoli nam zarabiać.

 

Skoro mowa o porażkach to warto wspomnieć o wygranych. Dlaczego jednak o nich mówimy?

Głównie dlatego, że po wygranym zakładzie często bardzo mało prawdopodobnym do pozytywnego rozpatrzenia nabieramy siły i uważamy, że wszystko możemy. Skoro ten zakład nam wszedł to dlaczego w wypadku innych ma być inaczej?

Nasza pewność siebie może nas tu szybko zgubić. Możemy zacząć obstawiać mecze, na których zupełnie się nie znamy lub stawiać zbyt dużo pieniędzy. Zarówno jedna jak i druga sytuacja pokazują jak trzeba być silnym, by systematycznie wygrywać. Niezależnie od tego czy wygrywamy czy przegrywamy musimy pamiętać o wcześniej ustalonych zasadach.

 

Kolejną cenną wskazówką jest nie urozmaicanie na siłę swoich kuponów.

Jeśli znamy się na piłce nożnej, a o koszykówce nie mamy zielonego pojęcia to jej nie grajmy, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że przegramy pieniądze. Mało jest osób, które typują dla zabawy, a te typy właśnie do takich należą.

Gra dla zabawy na prawdziwe pieniądze jest możliwa, ale po co w kilka dni tracić wszystkie wpłacone pieniądze? Obstawiamy po to, by zarabiać. Trzymając się powyższych cennych wskazówek i własnej taktyki możemy zajść naprawdę daleko. Być może teraz nasze wygrane nie są zbyt wysokie, gdyż nie dysponujemy dużym bankrollem, ale w miarę czasu te wygrane będą coraz wyższe.

Zostaw komentarz

*